تاریخ انتشار:1397/11/1اخبار سجام

تکاپوی مشتریان برای ثبت نام در سجام

تکاپوی مشتریان برای ثبت نام در سجام

به گزارش روابط عمومی سمات، از آنجایی که کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادارو بورس‌های کالایی) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف هستند با برای فعالیت در بازار سرمایه در سامانه سجام ثبت نام نمایند، نقش پررنگ کارگزاری ها در این فرآیند بسیار تأثیرگذار است.
بر اساس این گزارش کارگزاری های بازار سرمایه علاوه بر اطلاع رسانی به مشتریان خود جهت ثبت نام در سامانه سجام، با فراهم نمودن لینک مستقیم توسط تیم فنی سجام، مشتریان را به صورت مستقیم و از درگاه اختصاصی خود به پایگاه سجام ارسال می نمایند. در این میان کارگزاری مفید بیش از 25 هزار مشتری، کارگزاری آبان با بیش از 20 هزار مشتری و کارگزاری فارابی با بیش از 16هزار ثبت نام، صدرنشین ثبت نام از طریق لینک کارگزاری ها می باشند. در این لیست همچنین کارگزاری های آگاه، مبین سرمایه، بانک پاسارگاد، بانک آینده، آینده نگر خوارزمی، بانک کشاورزی و بانک سپه در رتبه های بعدی و بیشترین نقش در بهره گیری از این سرویس قرار دارند.
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هوایت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.