تاریخ انتشار:1398/3/4اطلاعیه‌ سجام

اطلاعیه مهم در خصوص نحوه احراز هویت ثبت نام کنندگان در سامانه سجام

اطلاعیه مهم در خصوص نحوه احراز هویت ثبت نام کنندگان در سامانه سجام

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در خصوص نحوه احراز هویت ثبت نام کنندگان در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) اطلاعیه مهمی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی سمات، در این اطلاعیه آمده است : با توجه به اینکه دفاتر پیشخوان دولت علاوه بر فرایند احراز هویت سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ، فرایند احراز هویت الکترونیک مربوط به دفاتر پیشخوان را نیز انجام می دهند، خواهشمند است سهامداران محترم در زمان مراجعه به دفاتر پیشخوان حتما بیان کنند که نیازمند احراز هویت برای سامانه سجام هستند و پس از انجام مراحل مورد نظر ، باید پیامکی مبنی بر سجامی شدن دریافت کنند.
هم اکنون احراز هویت ثبت نام کنندگان سامانه سجام در بیش از 1000 دفتر پیشخوان دولت و کارگزارهای منتخب در سراسر کشور فراهم است. متقاضیان باید با کارت ملی هوشمند و تلفن همراه ثبت شده در سامانه، به مراکز منتخبی که در سایت www.sejam.ir اعلام شده است، مراجعه نماید.
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.