تاریخ انتشار:1398/6/30اخبار سجام

آمادگی شرکت های OMS برای دریافت خدمات سرویس های ارزش افزوده از سمات

آمادگی شرکت های OMS برای دریافت خدمات سرویس های ارزش افزوده از سمات

شرکت های خدمات بر خط بازار سرمایه (OMS) آمادگی همکاری خود را برای دریافت سرویس های ارزش افزوده به سهامداران از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کردند. به گزارش روابط عمومی سمات، نشست هم اندیشی مدیران شرکت های خدمات بر خط بازار سرمایه با مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در محل این شرکت برگزار شد.
حسین فهیمی در این نشست با بیان اینکه یکی از اولویت های مهم شرکت سپرده گذاری مرکزی فراهم کردن زیر ساخت های توسعه بازار سرمایه است، گفت: شرایط برای ارائه خدمات مبتنی بر ارزش افزوده در بازار فراهم شده است و شرکت های OMS می توانند از این خدمات بهره ببرند.
وی با بیان اینکه هم اکنون یک میلیون و 600 هزار نفر درسامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت نام کرده اند، افزود : در حال حاضر به طور متوسط روزانه 10 هزار نفر ثبت نام اولیه خود را در این سامانه انجام می دهند.
مدیرعامل سمات اظهار داشت : در بخش احراز هویت بیش از 950 دفتر پیشخوان در سراسر کشور و 580 دفتر از شعب منتخب شرکت های کارگزاری فعال هستند که در آینده نزدیک یک بانک بزرگ نیز مسئولیت احراز هویت سهامداران را برعهده خواهد گرفت.
در این نشست، مدیران عامل شرکت های برخط بازار سرمایه با اسقبال از خدمات جدید شرکت سپرده گذاری مرکزی، آمادگی خود را برای دریافت سرویس های ارزش افزوده این شرکت اعلام کردند.
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد. براساس این گزارش، سهامداران می توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir  ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.