تاریخ انتشار:1398/8/1اخبار سجام

کد سهامداران بورسی پیامک می شود

کد سهامداران بورسی پیامک می شود

قائم مقام مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: در راستای تسهیل و افزایش خدمات رسانی به سهامداران، کد بورسی آنها از امروز پیامک می شود.
سعید رضوانی فرد افزود : بنا به درخواست سهامداران و جلوگیری از مراجعه مجدد آنها به دفاتر پیشخوان و شرکت های کارگزاری، شرایطی فراهم شده است که سهامداران بعد از سجامی شدن، کد بورسی خود را به صورت پیامکی دریافت کنند.
وی با بیان اینکه تنها راه ورود به بازار سرمایه ثبت نام درسامانه سجام است، اظهار داشت: درصورتی که شخص در شرکت های کارگزاری، دفاتر پیشخوان و یا در آینده نزدیک در شعب بانک های منتخب احراز هویت شود کد معاملاتی وی در همان روز پیامک خواهد شد.
عضو هیات مدیره سمات درخصوص تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سجام گفت: هم اکنون بیش از 2 میلیون نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند و ارائه خدمات این شرکت از روز 25 مهرماه امسال تنها برای افراد سجامی، امکان پذیر است.
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
این سامانه، مسوولیت خودکار فرآیند جمع‌آوری و مدیریت اطلاعات مشتریان بازار سرمایه را برعهده دارد. به این ترتیب، با راه‌اندازی این سامانه نه تنها شاهد تسهیل در گردآوری اطلاعات سهامداران هستیم، بلکه با تجمیع اطلاعات و سوابق معاملاتی، شفافیت بازار نیز با رشد قابل‌ توجهی همراه شده است.
نشانی سجام:
https://sejam.ir
فهرست مراکز احراز هویت سجام:
https://profilesejam.csdiran.com/authenticationOffices