تاریخ انتشار:1399/1/26اخبار سجام

افزایش بی سابقه ثبت نام کنندگان در سجام

افزایش بی سابقه ثبت نام کنندگان در سجام

به گزارش روابط عمومی سمات، در 25 روز نخست امسال تعداد 651 هزار و 959 نفر در سامانه سجام ثبت نام کردند تا تعداد کل ثبت نام کنندگان در این سامانه از مرز 4 میلیون و 300 هزار نفر عبور کند.
بر اساس آمارهای شرکت سپرده گذاری مرکزی، روز دوشنبه 25 فروردین ماه، 100 هزار و 339 نفر در سامانه سجام ثبت نام کردند تا رکورد ثبت نام در یک روز در این سامانه شکسته شود که این امر نشان از افزایش بی سابقه ثبت نام کنندگان در سامانه سجام دارد.
خوشبختانه زیر ساخت های شرکت سپرده گذاری مرکزی برای صدور کد کاملا تجهیز شده است اما برخی مشکلات دراین باره ناشی از کندی اینترنت کشور، افزایش حجم تقاضاها، تاخیر در پاسخ به استعلام ها از سوی مراجع ذیصلاح، افزایش بی سابقه تماس ها با مرکز تماس سجام است و این امر باعث شده گاهی اوقات صدور کد و پاسخگویی به سهامداران با تاخیر انجام شود.
شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: سجام به عنوان دروازه ورودی به بازار سرمایه، پذیرای سهامداران جدید است و کارکنان این شرکت با تمام توان و ظرفیت خود در حال دریافت و راستی آزمایی اطلاعات و صدور کد هستند.
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
براساس این گزارش، سهامداران می توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir  ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.