تاریخ انتشار:1399/2/29اخبار سجام

احراز هویت سجام در بانک سپه رونمایی شد

احراز هویت سجام در بانک سپه رونمایی شد

مراسم رونمایی از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) در شعب منتخب بانک سپه روز یکشنبه با حضور حسین فهیمی مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی و خسرو فرحی عضو هیات مدیره این بانک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سمات، فهیمی در این مراسم رونمایی گفت: در ماه های اخیر شاهد ورود مردم به بازار سرمایه هستیم به طوریکه پلی میان اعتماد پس انداز کنندگان با حاکمیت و شرکت های سرمایه پذیر ایجاد شده است.
وی افزود : انتظار تمام سرمایه گذاران این است که منابع آنها صرف رونق تولید و حل مشکل نقدینگی شرکت ها شود و امیدواریم بازار سرمایه بتواند نقش مهمی در تامین مالی بنگاه های اقتصادی ایفا کند.
فهیمی اظهار داشت : یکی از برنامه های مهم شرکت سپرده گذاری مرکزی این است که خدمات بازار سرمایه را به سمت مشتریان بانک ها ببرد به طوریکه از امروز خدمات این بازار در شعب منتخب بانک سپه ارائه خواهد شد.
مدیرعامل سمات با بیان اینکه سجام درگاه وردی سهامداران به بازار سرمایه است، گفت : این سامانه زیر ساخت های خدماتی فراوانی را در این بازار فراهم خواهد کرد به گونه که توزیع متمرکز سود و حضور در مجامع الکترونیک از طریق سجام عملیاتی خواهد شد و سهامداران می توانند سود سهام شرکت های بورسی و فرابورسی، صندوق های سرمایه گذاری و انواع اوراق را دریافت خواهند کرد.
وی اظهار امیدواری کرد  که همکاری های بین بخشی میان بازار سرمایه و پول بتواند ارائه خدمات نوین به مشتریان هر دو بازار را تسهیل کند.
عضو هیات مدیره بانک سپه با بیان اینکه از امروز 58 شعبه این بانک مسئولیت احراز هویت سجام را برعهده خواهند داشت، افزود : تمهیدات لازم برای تجهیز 580 شعبه بانک سپه برای احراز هویت سهامداران پیش بینی شده است که امیدواریم در روزهای آینده شاهد راه اندازی این شعب در سراسر کشور باشیم.
فرحی خاطر نشان کرد : بانک سپه در راستای افزایش تعاملات خود با بازار سرمایه، شعبه ویژه ای را به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اختصاص داده است تا بتواند در آینده نزدیک خدمات بازار سرمایه را در شعب منتخب خود ارائه دهد.
درحال حاضر 900 شعبه شرکت های کارگزاری، 3210 دفتر پیشخوان دولت و 261 شعبه بانک شهر، موسسه اعتباری ملل و شعب منتخب بانک صادرات ایران، آینده و سپه مسئولیت احراز هویت سهامداران بازار سرمایه را برعهده دارند.
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
علاقه مندان برای ورود به بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به سایت  www.sejam.ir  ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.