تاریخ انتشار:1399/4/8اخبار سجام

احراز هویت سجام در بانک دی رونمایی شد

احراز هویت سجام در بانک دی رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی سمات، فهیمی دراین مراسم رونمایی گفت: بسیاری از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، سهامدار بانک دی هستند و امیدواریم با همکاری نزدیک، بتوانیم خدمات مطلوبی را برای سهامداران این بانک فراهم کنیم.
حسین فهیمی با بیان اینکه 91 شعبه بانک دی، مسئولیت احراز هویت سجام را برعهده خواهند داشت، اظهار امیدواری کرد احراز هویت الکترونیکی نیز در این بانک هر چه سریعتر عملیاتی شود.
فهیمی بکارگیری "بوم ملی" برای تسویه معاملات را اقدامی شجاعانه از سوی بانک دی خواند و گفت: این بانک، نخستین بانکی است که از زیر ساخت های "فرابوم" به عنوان اولین هاب بانکداری باز در کشور استفاده می کند و امیدواریم این بانک بتواند به عنوان تسویه یار مجوز اتاق پایاپای شرکت سپرده گذاری مرکزی را دریافت کند.
مدیرعامل بانک دی دراین مراسم گفت: این بانک برای توسعه فعالیت های خود برنامه های گسترده ای را در زمینه بکارگیری فناوری های روز جهان طراحی کرده است تا بتواند خدمات نوینی را به مشتریان خود ارائه دهد.
کریمی با بیان اینکه عملکردهای مالی بانک دی نسبت به سال های گذشته بهبود یافته است، افزود: در تلاش هستیم تا رضایت سهامداران این شرکت بزرگ بورسی را جلب کنیم.
وی با بیان اینکه بیش از 500 نفر در مرحله آزمایشی، احراز هویت سجام خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند، اظهار داشت : اقدامات لازم برای احراز هویت الکترونیکی سجام انجام شده است و به زودی عملیات اجرایی این پروژه آغاز می شود.
بر اساس این گزارش، درحال حاضر 1033 شعبه شرکت های کارگزاری، 3801 دفتر پیشخوان دولت و 2010 شعبه منتخب بانک های کشاورزی، بانک شهر، صادرات، آینده، سپه، رفاه کارگران، دی و موسسه اعتباری ملل مسئولیت احراز هویت سهامداران بازار سرمایه را برعهده دارند.
همچنین بانک قرض الحسنه مهر ایران به صورت الکترونیکی احراز هویت سهامداران را انجام می دهد.
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
علاقه مندان برای ورود به بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به سایت  www.sejam.ir  ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.