تاریخ انتشار:1399/4/15اخبار سجام

پای بورس به اقصی نقاط ایران باز شد

پای بورس به اقصی نقاط ایران باز شد

به گزارش روابط عمومی سمات، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه دراین مراسم رونمایی گفت: بازار سرمایه شرایطی را برای مشارکت جمعی اقشار مختلف جامعه در ایجاد تحول اقتصادی فراهم کرده است و پست بانک می تواند نقش بسزایی در این امر ایفا کند.
حسین فهیمی با بیان اینکه سجام درگاه ورودی به بازار سرمایه ایران است، افزود: خوشبختانه یک سفره سرمایه گذاری برای همه ملت ایران باز شده است تا همه افراد بتوانند از منافع و خدمات بازار سرمایه بهره ببرند.
مدیرعامل پست بانک در این مراسم گفت: احراز هویت سامانه سجام از امروز با 370 شعبه این بانک در سراسر کشور آغاز می شود اما در تلاش هستیم تا 6000 باجه پست بانک بتوانند این خدمات را به مردم ارائه دهند.
بهزاد شیری خاطر نشان کرد: یکی از اهداف مهم پست بانک، برقرار عدالت میان اقشار مختلف جامعه با توزیع دسترسی عادلانه به آنهاست و از امروز روستائیان در نقاط دورافتاده کشورمان نیز می توانند احراز هویت سجام را انجام دهند.
بر اساس این گزارش، درحال حاضر 1033 شعبه شرکت های کارگزاری، 3801 دفتر پیشخوان دولت و 2380 شعبه منتخب بانک های کشاورزی، بانک شهر، صادرات، آینده، سپه، رفاه کارگران، دی، پست بانک و موسسه اعتباری ملل مسئولیت احراز هویت سهامداران بازار سرمایه را برعهده دارند.
همچنین بانک قرض الحسنه مهر ایران به صورت الکترونیکی احراز هویت سهامداران را انجام می دهد.
سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.
بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
علاقه مندان برای ورود به بازار سرمایه می‌توانند با مراجعه به سایت  www.sejam.ir ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.