تاریخ انتشار:1397/9/21اخبار سجام

احراز هویت سهامدار ۱۰۲ ساله در سامانه سجام

احراز هویت سهامدار ۱۰۲ ساله در سامانه سجام

مراسمی که با حضور مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) در شهرستان پاسارگاد استان فارس برگزار شد، سهامدار 102 ساله در سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) احراز هویت شد.

به گزارش روابط عمومی سمات، در نشست شورای اداری شهرستان پاسارگاد که امروز با حضور مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی، امام جمعه و فرماندار این شهرستان برگزار شد، از مسن ترین سهامداری که تاکنون در سامانه سجام ثبت نام کرده است، تجلیل و مراحل احراز هویت آن به عنوان نخستین فرد سجامی در دفتر پیشخوان مرکزی سعادت شهر انجام شد.

حسین فهیمی در این نشست، با بیان اینکه سامانه سجام از اواسط امسال برای ثبت نام فعالان بازار سرمایه راه اندازی شده است، گفت: به دنبال پدر جامعه سهامداری ایران بودیم و توانستیم از طریق این سامانه، آقای مهدی بهروزی را در این شهر تاریخی و کهن شناسایی کنیم.

وی با اشاره به شرایط سخت کنونی اقتصاد کشور گفت : تمام ارکان نظام قصد دارند تا چالش های پیش رو را به فرصت تبدیل کنند و در این رابطه، بازار سرمایه نقش مهمی را در تجهیز منابع مالی و هدایت به سمت بنگاه های اقتصادی برعهده دارد.

مدیرعامل سمات افزود: تحقیقات نشان می دهد اقتصادهای بزرگ جهان مدیون بازار سرمایه قدرتمند خود هستند؛ به طوری که ترکیه با این راهکار توانسته است منابع نقدی سرگردان خود را به سمت بنگاه های اقتصادی سوق دهد تا منافع حاصل از توسعه بنگاه ها به جیب سرمایه گذاران واریز شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود 250 صندوق سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران فعال است، گفت : سرمایه گذاران می توانند از طریق این صندوق ها به صورت غیر مستقیم وارد این بازار شوند و نقش بسزایی در تامین مالی شرکت های حاضر در بورس و فرابورس ایران ایفا کنند.

در ادامه این مراسم، فرماندار شهرستان پاسارگاد با بیان اینکه بورس، بازاری برای رونق کسب و کار در کشور است، گفت : با فرهنگ سازی مناسب می توان این بازار را به اقشار مختلف جامعه شناساند.

علی علیزاده از وجود مسن ترین سهامدار بورس کشور در شهرستان پاسارگاد اظهار خرسندی کرد و افزود: امیدوارم مردم با سازوکارهای بازار سرمایه بیشتر آشنا شوند و بتوانند به توسعه ایران اسلامی کمک کنند. 

در پایان این مراسم، با اهدای لوح و جایزه ای از مسن ترین سهامدار بازار سرمایه تجلیل شد. گفتنی است، مهدی بهروزی 102 ساله بیش از 40 سال است که در بازار سرمایه ایران فعال است، وی بازنشسته شرکت قند مرودشت است و سال ها قبل برای خرید سهام این شرکت کد سهامداری دریافت کرده بود.