تاریخ انتشار:1397/10/16اخبار سجام

تشریح ۶ مزیت سامانه جامع اطلاعات مشتریان / پاسارگاد پیشتاز در سجام

تشریح ۶ مزیت سامانه جامع اطلاعات مشتریان / پاسارگاد پیشتاز در سجام

مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد با تشریح 6 مزیت سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از پیشتازی این شرکت در ثبت نام این سامانه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، محمد عابد دسترسی به تمام سرویس­‌های بازار سرمایه، عدم نیاز به احراز هویت مجدد در کلیه بخش­های بازار، شفافیت دراطلاعات مشتریان، بروزرسانی به موقع و یکپارچه اطلاعات، متمرکز شدن پرداخت­ها و عایدات نقدی شرکت­ها و سهولت در مکاتبات و مراسلات را 6 مزیت مهم ثبت نام در سامانه سجام اعلام کرد.

وی با بیان اینکه شرکت سپرده­ گذاری مرکزی به منظور ارائه خدمات زیرساختی یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه و ایجاد درگاه واحد خدمات‌دهی به تمامی ارکان بازار، نهادهای مالی، ناشران و علی‌الخصوص سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی، سامانه سجام را راه­اندازی کرده است، گفت: کلیه فعالان بازار سرمایه کشور اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی باید با مراجعه به سایت سجام و با ورود اطلاعات خود نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کند.

مدیر عامل کارگزاری بانک پاسارگاد از سامانه سجام به عنوان سامانه­ای جامع، متمرکز و درگاهی واحد برای ورود به بازار سرمایه نام برد و افزود: فعالان بازار سرمایه تنها با یک‌بار ثبت اطلاعات در این سامانه می‌توانند از مزایا و خدمات سایر ارکان و شرکت‌ها نیز استفاده نمایند.

وی افزود: کارگزاری بانک پاسارگاد با 19 ایستگاه احراز هویت در 8 شعبه در سراسر کشور از پیشتازان ثبت نام در سجام بوده به طوریکه بیش از پنجاه هزار نفر از مشتریان این شرکت با موفقیت عضو این سامانه شده اند.

عابد در خصوص فرآیند ثبت نام در سجام اظهار داشت : این فرایند در دو مرحله صورت می‌گیرد، فاز نخست ثبت نام مشتریان در سایت سجام و فاز دوم شامل احراز هویت ثبت نام شدگان است که این افراد باید به دفاتر پیشخوان دولت و یا شرکت های کارگزاری مراجعه کنند.

عابد در پایان سخنان خود سجام را تحولی عظیم در خدمات زیرساختی بازار سرمایه اعلام و پیشنهاد کرد تا تمام فعالان این بازار در اسرع وقت جهت ثبت نام و انجام فرآیند احراز هویت اقدام کنند.

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی،  شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

بر اساس این گزارش، سهامداران می توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir  ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند.